Słodycze reklamowe z czekolady – jakie mają zalety?

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Słodycze to doskonały sposób na zareklamowanie swojej firmy i ocieplenie jej wizerunku. Po tego typu produkty sięgają rozmaite przedsiębiorstwa, bez względu na ich wielkość czy branżę. Reklamowe słodkości dostępne są w wielu różnych rodzajach. Od wielu lat największą popularnością cieszą się te przyrządzane na bazie czekolady. Do wyboru mamy między innymi pojedyncze czekoladki, tabliczki, bombonierki, praliny czy czekolady o rozmaitych, fantazyjnych kształtach. Jakie są główne korzyści płynące z jedzenia czekolady? Poniżej garść ciekawostek związanych z tym zagadnieniem.Słodycze reklamowe z czekolady zawierają w swoim składzie szereg składników odpowiadających na wzrost poziomu serotoniny we krwi (jest to hormon odpowiadający za dobry nastrój). Jak pokazały przeprowadzone w ostatnim czasie przez naukowców z Helsinek badania, czekolada przyczynia się do poprawy nastroju wśród przyszłych mam, działając w pozytywny sposób na rozwój płodu. Dzieci mam, które w ciąży regularnie jadły gorzką czekoladę, były znacznie aktywniejsze i weselsze.

Czekoladowe słodycze reklamowe, spośród wszystkich dostępnych na rynku rodzajów słodkości są w najmniejszym stopniu szkodliwe dla zębów. Jak pokazują ostatnie doniesienia, zawierają one substancje, które zapobiegają rozwojowi próchnicy. Udało się to odkryć japońskim badaczom pracującym nad pastą do zębów wzbogaconą o ekstrakt z kakao. Jako że czekolada szybko rozpływa się w ustach i jest natychmiast połykana, cechuje się ona znacznie mniejszą szkodliwością niż karmelki czy cukierki.

Inne badania odnośnie produktów, jakimi są czekoladowe słodycze reklamowe pokazały z kolei, że po wypiciu gorącej czekolady mamy do czynienia z osłabieniem aktywności płytek krwi, które wykazują mniejszą tendencję do zlepiania się, a co za tym idzie – skutecznie zapobiega ona zakrzepom i redukuje ryzyko zawału serca. Zawarte w czekoladzie składniki skutecznie uelastyczniają ścianki naczyń krwionośnych, zapobiegając między innymi zakrzepom. Znajdujące się w ziarnach kakao polifenole przyczyniają się do poprawy pracy układu krążenia. Odpowiadają one za rozkurczanie naczyń krwionośnych, neutralizowanie działania tak zwanego złego cholesterolu i zapobieganie powstawaniu blokujących naczynia skrzepów.