Odzież reklamowa z nietypowymi funkcjami

Odzież reklamowa

Odzież reklamowa

Wiele rodzajów gadżetów reklamowych jest obecnie wyposażonych w rozmaite dodatkowe funkcje, dzięki którym wzrasta ich przydatność dla klientów, do których mają docierać z reklamą. Jest to celowe działanie reklamodawców: chcąc przyciągnąć klienta, trzeba mu dużo zaoferować na początku. W tym celu projektuje się i wprowadza na rynek gadżety nie tylko posiadające swoje typowe cechy, ale także takie, których nie koniecznie by się oczekiwało po nich. Jest to ich wielka zaleta. Ale samymi ogólnymi stwierdzeniami nie przedstawi się tego fragmentu marketingu zbyt obszernie. A więc nieodzowny będzie konkretny przykład. Przykłady mają to do siebie, że pozwalają uchwycić najistotniejsze kwestie danej tematyki. Tak będzie i tym razem.A przykładem gadżetów z nietypowymi funkcjami może być odzież reklamowa. To jest zbiór gadżetów, który łatwo wprowadzić na rynek bo odzież, jako taka, jest wszystkim potrzebna. Ale ponieważ odzieży jest na rynku tak dużo, trzeba zrobić cokolwiek, co pozwoli na odróżnienie od konkurencji. A więc wprowadza się dodatkowe funkcje.

Jakie dodatkowe funkcje może mieć odzież reklamowa, promująca markę, instytucję, organizację czy fundację? Jeżeli jest to koszulka, może mieć z tyłu dodatkową kieszeń, do której można schować picie w momencie uprawiania sportu. Innym przykładem niech będą spodnie z odczepianymi dolnymi partiami nogawek, dzięki czemu mogą zostać w dowolnym momencie „przerobione” na krótkie spodenki. Jeszcze inna dodatkowa funkcja to kurtka, którą można odwrócić na drugą stronę i odwróconą nosić, bowiem na tej drugiej stronie również ma odpowiedni materiał i ciekawe nadruki.

Jak widać, odzież reklamowa daje bardzo wiele możliwości i pomysłów, które reklamodawcy skrzętnie wykorzystują. Trudno wskazać inne gadżety, które tak wiele dodatkowych, nietypowych funkcji mogą mieć. Jak zatem widać, przykład pozwolił na zobrazowanie tematu.

Warto na koniec uzupełnić, że tego rodzaju trendy w marketingu wciąż się rozwijają. Można się spodziewać, że za kilka – kilkanaście lat gadżety takie będą na porządku dziennym, co wymusi na reklamodawcach poszukiwanie nowych rozwiązań.